Žádost o úvěr

Rady a tipy pro žádost o úvěr

Blog s články na téma půjčky:
Banner – Rychlá půjčka, rychlé nebankovní půjčky bez registru a na směnku

Největší trh půjček na českém internetu:
Bankerat půjčky

Jaký typ úvěru si přejete získat?

Úvěr je finanční půjčka poskytovaná například na automobil, bydlení, studium a podobné účely. Někde může být obtížnější získat úvěr, jelikož banky a nebo jiné soukromé firmy vyžadují aby zájemce o úvěr dokládal potvrzení o příjmu ze zaměstnání, je kontrolován registr dlužníků, zda zájemce zde nemá nějaký záznam (nezaplacené půjčky, nezaplacené splátky pojištění apod.). Někdy je vyžadována i zástava nemovitosti. Tyto požadavky mohou některé zájemce odvrátit od jejich žádosti o úvěr.

Účelové úvěry bývají často výhodnější než žádost o úvěr neúčelový. Proto pokud lze splnit podmínky banky, je možná dobré věnovat tomu čas a pokusit se. Předtím, než si zájemce sjedná úvěr, měl by si porovnat alespoň několik úvěrových nabídek různých firem a bank. Pozor je dobré si dát na levné lákavé nabídky některých firem, které jsou neznámé a neověřené. Pod lákavě vypadající nabídkou se mohou skrývat další poplatky. Avšak poplatky by měly být vypsané v obchodních podmínkách a v listině jako je například smlouva o půjčce. Vyžadovat smlouvu o půjčce předem a přečíst si obchodní podmínky předem není žádný luxus, spíše nezbytnost jak se ochránit před překvapeními v podobě schovaných poplatků.

Mnoho firem však nic neschovává a již na hlavní stránce si může zájemce o spotřebitelský úvěr spočítat kolik přesně zaplatí a jak vysoké splátky si přeje platit. V souvislostí s výší splátek se doporučuje aby si zájemce o půjčku uvědomil kolik peněz mu bude měsíčně zbývat na splácení splátek a splátka by měla být například 50% této částky, která měsíčně zbývá dlužníkovy po odečtení výdajů na bydlení a podobné záležitosti. Výši splácené částky si musí každý vybrat sám tak, aby ji mohl splácet. Některé firmy umožňují dodatečně změnit výši splácené částky, umožňují odložení například 2 splátek. Avšak na toto určitě není dobré sázet a snažit se o včasné splácení půjčených peněz.

Cena úvěrů bývá přibližně od 5% ročně v případě účelového bankovního úvěru až třeba 40% měsíčně u krátkodobé nebankovní půjčky. Z toho vyplývá zmíněná nutnost porovnat více nabídek a vybrat si tu, která vyhovuje zájemci nejlépe.

Komentáře můžete sledovat pomocí RSS 2.0 feedu. Můžete zanechat komentář, nebo trackback z Vaší www stránky.

COMMENTS

13 Comments

  1. Bora.U.lnuath

    Duben 3rd, 2017 01:47 PM

    I’ll pick you up at 7.
    I hate it!

    Badly written, but. Do you like diving?

Zanechat komentář